Niečo o mne

Na svet som prišiel ešte v minulom tisícročí, vyrastal som a ešte stále žijem v Modre, malom prispatom mestečku na úpätí Malých Karpát.

Fotografii som sa začal venovať ešte v roku 1996, kedy sa sen stal skutočnosťou, a ja som si za svoje zarobené peniaze kúpil kinofilmovú zrkadlovku značky PENTAX s autofokusovým objektívom. Nemajúc poňatia o tom, čo som to vlastne kúpil, bol som šťastný ako blcha. Malo to plno funkcií ktorým som nerozumel, ale časom som pochopil. A hlavne, fotografie boli ako z inej galaxie v porovnaní s obrázkami vtedy ešte populárnej značky Praktika alebo Zenit. Onedlho na to pribudol do portfólia ďaľší fotoaparát, tentokrát značky CANON. Bol som frajer, mal som dve zrkadlovky, fotil som o 106. Prišli prvé úspechy, zúčastnil som sa niekoľkých fotografických súťaží, v jednom čísle časopisu PHOTOLIFE som vyhral prvú cenu v kategórii Krajina. Za vyhratý, nemalý, finančný obnos som si kúpil nový objektív.  Nasledovali články v časopisoch, reportáže z mojich výprav po Alpách a do Afriky. Postupne ako sa rozrástlo portfólio mojich obrázkov (aj techniky), začal som prispievať do kalendárov a turistických sprievodcov. Fotografovanie som bral naozaj vážne a v roku 2001 som si kvôli tomu založil živnosť.

K fotografovaniu prírody a krajiniek pribudlo aj fotografovanie svadieb, portrétov,  reportáží, produktov. Časom som rozšíril svoje spektrum aj o stock photography. Skúsil som si aj prácu v novinách. Dnes už rátam množstvo uverejnených fotografií na stovky, v desiatkach kalendárov, kníh, novín, časopisov, … Fotografie boli publikované najmä na Slovensku a v Českej republike, ale aj v ďalekých krajinách ako Čína, India, Japonsko, Kanada, USA.

 Ak náhodou potrebujete poradiť s niečim ohľadne fotografie alebo fotografovania, pokojne ma môžete kontaktovať cez e-mail: vcuvala@yahoo.com, prípadne na tel. č.: 0903 965 500. A keby ste si chceli dať niečo (niekoho, seba sa, …) nafotiť alebo si kúpiť daktorú fotografiu, tak ma môžete kontaktovať tiež, poteším sa.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: