Štyri dni v chujave

Pri písaní tohto príspevku mi prišiel na rozum názov Záborského poviedky – Dva dni v Chujave. Aj keď poviedka bola o dedinke a jej obyvateľoch, mne sa názov zapáčil a mierne som ho upravil. Namiesto jedného Dňa Škaredého sme zažili hneď štyri. Štyri dni plné sneženia, žiadna modrá obloha, žiadne slnko, asi tak by sa dala charakterizovať skialpinistická výprava do Stubaiských Álp, ktorú sme s priateľmi podnikli počas posledného víkendu. Na tri noci sa naším domovom a útočiskom pred vrtochmi počasia stala chata Winnebachseehütte (2362mnm) nad dedinkou Gries.

Aj napriek podmienkam nám nezamrzol úsmev na perách a nálada bola vynikajúca. Aspoň som si precvičil fotografovanie na bielom pozadí v prírode aj so špeciálnymi efektmi.

Najvyššie sme sa tentokrát dostali asi do výšky 3028mnm, do malého sedla pod vrcholom Bachfallenkopf-u nad ľadovcom Bachfallenferner.

Naša minivýprava (okrem fotografa – mojej maličkosti) pri zostupe z chaty. V poviedke Deň Škaredý vystriedal Deň Pekný, tak dúfam že nabudúce zažijeme štyri dni nádherného počasia.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: