Fotobanka venovaná Slovensku

http://vladimircuvala.photodeck.com/

Po viac ako mesačnej intenzívnej práci sa mi podarilo takmer sfinalizovať moju novú web stránku – fotobanku venovanú záberom zo Slovenska. Táto web stránka nie je klasickou stránkou – portfóliom. Je to web stránka založená na e-commerce platforme, ktorá má slúžiť hlavne na výber, predaj a doručenie mojich záberov. Je to môj ďaľší krok v oblasti stock photography, ktorým sa snažím zúžitkovať svoj archív fotografií zo Slovenska. Fotobanka je primárne určená pre vydavateľov kalendárov, turistických sprievodcov, a propagačných materiálov. Pri výbere platformy pre stránku som kládol dôraz na funkčnosť a jednoduchosť, preto aj jednoduchý a ľahko zrozumiteľný dizajn stránky.

Fotografie sú rozdelené do niekoľkých základných kategórií ako napr.: Architektúra, Flóra, Hory, Hrady, zámky, kaštiele.  Pre jednoduchšiu orientáciu je kategória Hory ešte rozdelená na viacero subkategórií reprezentujúcich jednotlivé pohoria na Slovensku. Vyhľadávanie je uľahčené napríklad aj možnosťou zadávania kľúčových slov alebo obmedzením na formát fotografie (vertikálny/horizontálny). Objednávanie fotografií je zjednodušené na vytvorenie lightboxu a zaregistrovanie sa do systému, následne je klientovi umožnený download kliknutím na obrázok. Aj keď mám už na stránke asi 1000 fotografií, práca sa ešte neskončila. Čaká ma ešte ďaľšie digitalizovanie archívu, priraďovanie aspoň základných kľúčových slov k fotografiám, a aj nejaká editácia  – odstránenie prípadných duplicitných záberov. Najťažšiou prácou bude asi odfotografovanie všetkého, čo ešte nemám odfotografované. O zábavu na najbližších x-rokov mám teda postarané.

Okrem fotobanky zameranej na Slovensko mienim web stránku využívať aj na doručovanie záberov z fotografovania reportáží, svadieb, portrétov… Platforma umožňuje vytváranie klientských zaheslovaných galérií s možnosťou priameho sťahovania obrázkov, prípadne vytvorenie rôznych cenových profilov pre objednávanie tlačených fotografií. Od systému očakávam zjednodušenie objednávania fotografií zo spoločenských akcií s veľkým množstvom individuálnych objednávok ako sú stužkové alebo 1. sväté prijímanie.

Čas ukáže či bola táto moja investícia (čas, energia, peniaze) správna, zatiaľ som veľmi optimisticky naladený.

One thought on “Fotobanka venovaná Slovensku

Add yours

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: