Novoročné predsavzatia

S príchodom nového roku si väčšina ľudí dáva predsavzatia, ktoré by chceli naplniť. Veľmi často ale zostane iba pri tom želaní a nejakom tom magickom keby. Ja som tiež rozmýšľal či si dám nejaké to predsavzatie, ale nič rozumné ma nenapadlo. Nepotrebujem prestať s fajčením, lebo nefajčím. Schudnúť? Asi skôr nepribrať. Tak som radšej premýšľal, čo by som také chcel v oblasti fotografie.

Ako prvé ma hneď napadlo viac fotografovať a menej sedieť za počítačom. To by bolo rozumné, bol by som viac na čerstvom vzduchu a menej by som sa jedoval s technikou. Ako to dosiahnuť? Neviem, skúsim si vypracovať zoznam osôb, vecí a lokalít vhodných na fotenie. Možno keď to budem mať krásne abecedne zoradené, vytlačené a vyvesené na nástenke (ups, treba zohnať nástenku), tak ma to prinúti niečo robiť, aby som ten zoznam naplnil.

Vzápätí ma ale hneď napadlo, že ešte skôr ako vypracujem môj superzoznam, musím dokončiť môj projekt v oblasti stock photography. Nečakajte nič revolučné, ani prevratné, je to len zmena v mojom systéme. Práca na tomto projekte mi už zabrala niekoľko týždňov a pohltila aj celé sviatky, tak už by sa patrilo to doviesť do úspešného konca. Dúfam, že vám už koncom januára budem môcť prezradiť viac.

Ďaľší “dobrý nápad” bol, že by som mohol zase, už zase, niečo investovať do techniky. V hlave sa mi okamžite vynoril nekonečný zoznam veľmi potrebných, priam najpotrebnejších vecí, bez ktorých to jednoducho nejde. Kde na to však vziať? Netuším. Vysnívaný objektív bude musieť dať prednosť dosluhujúcemu počítaču, aspoň mám ďalej o čom snívať.

Čo takto viac pracovať? Konečne dobrý nápad. Mohol by som už dokončiť digitalizáciu môjho rozsiahleho archívu diapozitívov. Mohol by som, mal by som!, uploadnuť viac fotografíí do Alamy a AGE Fotostock. Konkrétne, mať v Alamy do konca roka aspoň 2000 a v AGE aspoň 500 predajných záberov. To by postupne mohlo zaplatiť tie superpotrebné vecičky z môjho nekonečného zoznamu. Možno, raz, niekedy…

Práve ma napadlo čo by som ešte mohol. Mohol by som konečne prečítať tú hromadu kníh a časopisov, ktorá sa neustále zväčšuje namiesto aby sa zmenšovala. Kedy to stihnem? Budem potrebovať dovolenku… A to je ešte len začiatok roka.

Mohol by som…, mohol by som…, mohol by som…, radšej už prestanem toľko premýšľať a idem sa do toho pustiť.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: