Fotografické štúdio v prírode

Pod pojmom fotografovanie portrétov v štúdiu si väčšina ľudí predstaví priestrannú miestnosť s vysokým stropom, bielymi stenami, množstvom svetiel, rekvizít, stojanov, a iných srandičiek. Hlavne asi každého napadne, že v tom musí byť veľmi veľa peňazí. Ak náhodou patríte k tým, čo nič také nemajú, nevešajte hlavu, fotografovať portréty sa dá aj ináč. Fotografické štúdio si môžete vytvoriť aj v prírode. Stačí jedno svetlo, jeden blesk. Tu je zopár portrétov zámerne nafotených s minimálnym vybavením (myslím počet kusov všelijakých serepetičiek, nie kvalitu). Hneď úvodná snímka je nafotená len s jedným bleskom odpáleným cez dáždnik Lastolite. Nádherné mäkké svetlo, ideálne pre portréty žien. Pozadie tvorí drevená chatka vo viniciach. Nasledujúci záber je pre zmenu nasvietený softboxom Lastolite, opäť iba jeden blesk.

Potrebujete zmeniť pozadie na čierne? Nie je problém. Stačí nájsť vhodný ker alebo strom s množstvom listov, upraviť expozíciu, a portrét na čiernom pozadí je na svete. Fotené s jedným bleskom cez dáždnik Lastolite.

Ak potrebujete nafotiť portrét na bielom pozadí, tak vám padne vhod odrazná doska alebo difuzér. Čím väčšia plocha, tým lepšie. V zime môžete namiesto odraznej dosky využiť sneh.  Nasledujúce dva zábery boli nafotografované s použitím odraznej dosky/difuzéra Lastolite All in One. Prvý bez použitia blesku, len s dostupným osvetlením, druhý s použitím blesku a softboxu.

Omrzelo vás jedno svetlo? Túžite po fotografovaní s doplnkovým svetlom, ale v brašni máte stále iba jeden blesk?. Čo takto využiť slnko, má super svetelný výkon a je zadarmo. Nasledujúci záber bol nafotený s jedným bleskom a slnkom v úlohe protisvetla.

Ak som vás inšpiroval a hneď zajtra vybehnete fotiť nejaké kreatívne portréty, budem veľmi rád. V prípade, že by ste chceli mať doma na stene svoje portréty (alebo svojich blízkych), pokojne ma môžete kontaktovať, rád vám vyhoviem.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: