Fotografická technika

Po čase sa mi opäť podarilo na internete zozbierať zopár zaujímavých videí zo sveta fotografie, tieto sú konkrétne venované fotografickej technike. Hneď v úvodnom príspevku vás americký fotograf Chase Jarvis presvedčí, že nie všetko sa točí len okolo najmodernejšej a najlepšej techniky. Sám fotografuje na množstvo prístrojov, ktoré dnes nájdete už iba v bazároch.

Druhý príspevok je reklamou na Camera Store – obchod s fotografickou technikou, je to príspevok preplnený technikou a iróniou. Možno vás prinúti zamyslieť sa nad kúpou ďaľšieho foto vybavenia, zvážiť či len doplníte arzenál svojich zbraní alebo posuniete svoje fotografovanie aj niekam ďalej.

Tretí príspevok je opäť z dielne obchodu Camera Store, je to porovnanie fotoaparátov Fuji HS20 vs. Nikon D700. Je určený hlavne ľuďom, ktorí majú záujem o kúpu nového fotoaparátu. Oplatí sa vidieť, rýchlo zistíte, že malý kompaktný fotoaparát (bridge camera) môže byť častokrát lepšia kúpa ako zrkadlovka.

Ďaľší príspevok je z rodiny adrenalínových reklám na maličkú HD kameru GoPro. Je to video zo sveta extrémneho lyžovania, pri ktorom tuhne krv v žilách, neodporúčam napodobňovať hlavných aktérov.

Ak máte pocit, že lety do vesmíru sú spojené len s miliardovými rozpočtami a určené len malej hŕstke vyvolených, pozrite si nasledujúci príspevok. Otec so synom sa rozhodli nafilmovať planétu Zem z výšky, z viac ako 30km nad zemským povrchom, len s použitím malej HD kamery, iPhonu, meteo balóna, malého padáka, a zopár drobností. Viac vo videu.

Ak ste náhodou fanúšikom fotografovania s kreatívnymi filtrami, toto video vás zavedie do dielne slávneho výrobcu špičkových filtrov – Lee Filters. Asi vás prekvapí, koľko manuálnej práce sa skrýva vo výrobe týchto jedinečných filtrov.

Pre fanúšikov hudby som našiel hudobný klip japonskej skupiny Androp – pieseň Bright Siren. Klip nasvietený iba Speedlitami, 250 kusmi. Ako to vyzerá, si pozrite vo videu. Čo urobili s bleskami po skončení nakrúcania neviem, zostáva len dúfať, že ich nerozpredali cez e-bay.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: