Videá zo sveta fotografie

Za posledné týždne sa mi podarilo objaviť zopár inšpiratívnych videí zo sveta fotografie. Sú to väčšinou BTS (behind the scenes) videá, záznamy z fotenia reklamných kampaní, osobných projektov, alebo fotografických workshopov. Na úvod je to BTS video od Martina Prihodu, kanadskeho fotografa žijúceho v Indii. Je to krátky záznam z fotenia pre ADORN magazine – indický časopis venovaný šperkom a drahokamom. Fotografovalo sa v Mumbai a v úlohe modelky bola bollywoodska herečka Neha Dhupia. Martin Prihoda fotografoval s objektívom Canon EF85mm/1.2L, pri plne otvorenej clone. Na osvetlenie využíval tzv. Beauty dish, presnejšie iba pilotné svetlo tejto zábleskovej jednotky.

Ďaľšie video je o osobnom projekte amerického fotografa Chrisa Jordana, ktorým sa snaží upozorniť na enviromentálne problémy. Je to mierne šokujúce video, plné mŕtvych albatrosov a plastového odpadu. Chris Jordan sa zameral na fotografovanie mŕtvych albatrosov na Midway Island v Pacifiku. Fotografoval hlavne obsah ich žalúdka, ktorý tvoril z veľkej väčšiny plastový odpad.

Nasledujúce dve videá sú z fotografického eventu Gulf Photo Plus, ktorý sa každoročne uskutočňuje v Dubaji (SAE). Súčasťou eventu sú aj fotografické workshopy, kde prednášajú poprední svetoví fotografi. Usporiadatelia pripravili aj malú súťaž – v priebehu 25 minút nafotiť portrét dvoch modeliek a spraviť postprocessing vybranej fotografie. V roku 2010 boli do súťaže vybraní David Hobby, Zack Arias, a Joey L. V roku 2011 sa podmienky mierne zmenili, na fotografovanie a následnú editáciu mali súťažiaci 15min, fotografovali iba jeden model. Súboja sa zúčastnili Zack Arias, Joey L., a Gregory Heisler.

GPP 2010

GPP 2011

Nasledujúce video je reklamou Melbourne Skydive Centre. Nádherné využitie kamier GoPro a funkcie slow motion. Je to video, ktoré treba vidieť. Slová sú zbytočné.

One thought on “Videá zo sveta fotografie

Add yours

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: