Ochutnávka vína v Karpatskej Perle

Na poslednú marcovú sobotu som dostal veľmi zaujímavú objednávku – nafotiť reportáž z ochutnávky vína v rodinnom vinárstve Karpatská Perla. Jeden z najlepších výrobcov slovenského akostného vína s prívlastkom sa rozhodol otvoriť dvere do svojej pivnice, a ponúknuť výber toho najlepšieho vínka pre svojich priaznivcov. Rodina Šebovcov už niekoľko rokov organizuje v priestoroch svojho vinárstva v Šenkviciach akciu Pekné víno s rozhľadom. Pekné víno s rozhľadom nie je len ochutnávka vína, je to aj kultúrno-spoločenská akcia, dokonca aj športová. Popri degustovaní vína mohli návštevníci obdivovať veľkoformátové fotografie zachytávajúce 20-ročnú históriu firmy, započúvať sa do príjemných melódií pesničiek Funny Fellows, alebo otestovať svoju kondíciu v behu na rozhľadňu (99 schodov).

Fotografovanie takejto veľkej akcie je pre fotografa výzvou. Je to určite fotenie mimo vašu komfortnú zónu. Nestačí len, že prídem, a toto sa mi páči, to si cvaknem. Pri takomto fotografovaní musíte zapojiť celú vašu kreativitu, plus ešte aj niečo navyše, treba byť všade, a v správny čas.  Musel som sa vysporiadať s tým, ako nafotiť zábery vo vínnej pivnici a zároveň aj na recepcii, v predajni, na rozhľadni, v areáli. Celému fotografovaniu predchádzala dôkladná previzualizácia a rozhodnutie, aké konkrétne fotografie chcem v tej-ktorej lokalite nafotiť. Na akcii som už len dôsledne postupoval podľa plánu, ktorý som mal v hlave. Ďaľšiou výzvou bolo vysporiadanie sa s rôznou hladinou a kvalitou osvetlenia. Fotografovalo sa takmer od obeda až do neskorého večera, v interiéri aj exteriéri. Svetelné zdroje v budove mali rôzny výkon a teplotu svetla. Fotografovanie s externým bleskom bolo vo väčšine prípadov nevyhnutnosťou. Nastavenie ISO sa pohybovalo od 200 do 3200. Hlavne pri vysokých hodnotách ISO sa prejavila kvalita profesionálneho fotoaparátu Canon EOS 5DMkII. Pre zachovanie farebnej atmosféry som barikovú pivnicu fotil pri ISO 3200, a úroveň digitálneho šumu je úplne zanedbateľná.

Ale klamal by som, keby som tvrdil, že celá sobota bola len o fotografovaní. Stihol som aj niektoré vína okoštovať. Bolo z čoho vyberať, v ponuke bolo 20 vín z Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Zo všetkých ma asi najviac zaujalo Veltlínske zelené, polosuché, ročník 1999. Aj po 12 rokoch chutilo naozaj skvelo. A tu je zopár fotografií z akcie Pekné víno s rozhľadom 2011.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: