Venované úsvitu

Mám záľubu v behaní, hlavne skoro ráno, po priľahlých modranských lesoch. Najmä v zime je to určite skoro ráno, keď ešte o siedmej je tma ako vo vreci. Popri športovaní si všímam aj atmosféru okolo seba, prípadne stihnem pozdraviť zopár srniek, muflónov, alebo aj danielov. Neverili by ste, koľko sa ich dá ráno v lese stretnúť, obvzlášť ak napadne niekoľko centimetrov snehu a teplota klesne výraznejšie pod nulu. Mal som aj snahu spraviť im portréty, ale nemali pochopenie pre moje nápady.

Teraz keď sme tu mali trošku snehu, upútalo ma vychádzajúce slnko a svetelná atmosféra, ktorá v lese nastala. V jedno mrazivé jasné ráno som si namiesto tenisiek obul trekingové topánky a ešte pred siedmou som vyrazil fotiť. Kúsok za kalváriou sa mi podarilo nafotiť pekný vinohrad v teplom slnečnom svetle. Slnko sa akurát predieralo cez nízku oblačnosť a svetlo malo zvláštnu žlto-oranžovo- ružovo-fialovú kombináciu.

Cestou do lesa ma zaujali siluety stromov v protisvetle, neváhal som a rýchlo ich vyfotil, lebo slnko neúprosne stúpalo hore. Atmosféra v lese bola úžasná, všetko pokryté snehovou perinou a do toho príjemné protisvetlo. Krajinu väčšinou fotím so širokoúhlym objektívom, ale teraz som sa rozhodol pre zmenu. Všetko som fotil s telezoomom, aj zábery so slnkom. Bol som trošku prekvapený výskytom reflexov, ale nakoniec sa mi to zapáčilo, pekne dotvárajú rannú atmosféru.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: