Práca fotografa

Po večeroch zvyknem surfovať po zahraničných webstránkach a zháňam nové informácie o fotografovaní, prípadne hľadám inšpiráciu. Je to zábavnejší program na večer ako pozeranie duchaplných televíznych seriálov. Našiel som zopár rôznorodých videí o práci fotografov za veľkou mlákou. Je to ukážka toho, čo sa dá nafotiť s rozpočtom za niekoľko (desiatok) tisíc dolárov alebo len za pár centov.

Joe McNally vám predstaví ako sa fotí reportáž pre National Geographic, konkrétne článok The 21st Century Grid.

Keith Richards z Rolling Stones sa dostal pred objektív Annie Leibovitz, a toto je ukážka ako sa fotí reklamná kampaň pre značku Luis Vuitton.

Chase Jarvis prepadol čaru Nového Zélandu a rozhodol sa pre projekt Aerial New Zealand. Ako vyzerá realizácia takéhoto projektu si pozrite vo videu.

Scott Schumann sa pohybuje hlavne vo svete módy, video zobrazuje ako získava materiál pre svoj projekt – blog The Sartorialist.

Toto video je zo sveta reklamy http://vimeo.com/17387884 . Vincent Laforet dostal za úlohu nasnímať reklamu pre Famous Footwear. So svetlom si veľa starostí nerobil, na scénu dostal svetlá o celkovom výkone 225000 W. Reklama sa snímala na špeciálnu kameru Phantom Gold HD pri rýchlosti 600 fr/s a clone f2.0. Hotovú reklamu si môžete pozrieť tu http://vimeo.com/17355509 .

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: