Zima v Strážovských vrchoch

V týchto vianočných dňoch je náš byt plný nástrah v podobe sladkých koláčikov, ktorým je veľmi ťažké odolať. No nedaj si, keď sú také dobré. Škoda by ich bolo, keby sa pokazili. Keďže už teraz viem, aký bude ich osud, začínam rozmýšľať na akú túru vyraziť, aby mi trošku vytrávilo. Napadlo mi, že by som sa opäť raz mohol vybrať na Strážov v Strážovských vrchoch.

Pred pár rokmi som sa tam vybral v zime a môžem povedať, že bolo nádherne. Vyrazil som z malebnej dedinky Zliechov, kde bola jedna sympatická krčma, taká ako za starých čias. Nachádzala sa v strede dediny, v zákrute na hlavnej ceste. Som zvedavý, či tam tá krčma ešte je, a či sa tam už pohol čas. Išiel som po červenej značke, ktorá v závere prudko stúpala na vrchol. V dedine bolo snehu málo, ale na vrchole Strážova som sa brodil aj po stehná. Sladkou odmenou za námahu pri výstupe mi boli nádherné výhľady do diaľav.

Krásne slnečné počasie mi umožnilo na vrchole chvíľu pobudnúť, a hlavne námetov na fotenie sa ponúkalo habadej. Cestou späť som sa rozhodol, že si výlet predĺžim. Vybral som sa ďalej po zelenej značke až do sedla Samostrel. Za odmenu, za tento skvelý nápad, som mal tú česť chvíľu prenasledovať jedného rysa ostrovida, až kým mi nezmizol niekam do doliny. Zo sedla Samostrel som pokračoval ďalej po žltej až k rázcestiu Pod Hrádkom, a ďalej po zelenej späť do Zliechova.

Ako sa tak teraz pozerám na tie fotografie, bude to určite dobrý nápad si túto túru zopakovať. Zimné podmienky už sú, ešte vyčkať na krásne slnečné počasie a môže sa ísť.

2 thoughts on “Zima v Strážovských vrchoch

Add yours

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: