Knihy o fotografii a fotografovaní

Práve sa nachádzame v ideálnom období na čítanie literatúry, dni sú výrazne kratšie ako noci, a aj počasie je často také, že ani psa nehodno von vyhnať. Blížia sa aj Vianoce, tak možno dám aj niekomu dobrý tip na darček, alebo niekomu dám vnuknutie ako stráviť krátke a časté pauzy pri pojedaní sladkých koláčikov počas prichádzajúcich sviatkov. Tu je zopár knižných titulov, ktoré určite stoja za povšimnutie.

Portrétna fotografia:

Eliot Siegel The Fashion Photography Course, ISBN 978 0 500 28769-9, vyd. Thames & Hudson

Eliot Siegel Vás zavedie do zákulisia módnej fotografie. Ponúka množstvo nápadov, názorných ukážok, schématických náčrtov pre módnu a portrétnu fotografiu. Venuje sa aj organizovaniu fotografovania, marketingu, a budovaniu portfólia.

Joe McNally Fotografie – rozhodujíci okamžiky, ISBN 978 80 7413 005-2, vyd. Zoner Press

Joe McNally – špičkový fotograf pracujúci pre časopisy ako National Geographic, Time, Life, Sports Illustrated a pre spoločnosti Nikon, Elinchrom, a iné. V tejto knihe nájdete hlavne zážitky a príbehy z fotografovania. Ku každej publikovanej fotografii sa viaže nejaký krátky príbeh, ktorý je doplnený radou ako podobný snímok nafotiť.

Joe McNally Hot Shoe – žhavé výstřely z malých blesků, ISBN 978 80 7413 050-2, vyd. Zoner Press

Kniha plná nádherných fotograií a príbehov. Nájdete tu množstvo postupov a riešení ako aj s malými bleskami nafotiť veľké fotky. Povinné čítanie pre každého fotografa, ktorý to myslí s bleskami vážne.

Svadobná fotografia:

The Annabel Wiliams Book of Wedding and Portrait Photography, ISBN 2 88046 779-9, vyd. RotoVision

Asi najznámejšia svadobná a portrétna fotografka v Británii opisuje svoje skúsenosti a nápady pri fotografovaní svadieb a portrétov.

Bambi Cantrell, Skip Cohen The Art of Wedding Photography, ISBN 0 8174 3325-2, vyd.Amphoto Books

Známa americká fotografka, predstaviteľka “wedding photojournalism”, v knihe rozoberá svadbu od A do Z z pohľadu fotografa. Množstvo inšpirujúcich fotografií a nápadov.

Damien Lovegrove Professional Wedding Photography, ISBN 978 0 240 80890-1, vyd. Focal Press

Britský fotograf, ktorý Vám ukáže ako vnímať a používať svetlo. V knihe sa venuje aj finančným otázkam fotografovania, a poradí ako udržať biznis v kladných číslach.

Krajinárska fotografia a rôzne:

Lee Frost Photos That Sell, ISBN 0 7153 1800-4, vyd. David & Charles

Lee Frost je jeden z najlepších britských krajinárskych fotografov a v tejto publikácii prezrádza svoje tipy a triky na vytvorenie fotografií – bestsellerov.

Lee Frost The Creative Photography Handbook, ISBN-10: 0 7153 1537-4, vyd. David & Charles

Publikácia venovaná kreatívnym technikám pri fotografovaní (a aj vyvolávaní fotografií) krajiny, prírody, architektúry, ľudí. Množstvo inšpirujúcich fotografií a nápadov.

Lee Frost’s Panoramic Photography , ISBN o 7153 1962-0, vyd. David & Charles

Všetko čo potrebujete vedieť o panoramatickej fotografii (aspoň na začiatok). Úžasné panoramatické fotografie spolu s radami ako vybrať správnu techniku, ako upraviť kompozíciu, a ako prezentovať panoramatické fotografie.

Lee Frost’s Simple Art of Black & White Photography, ISBN-10: 0 7153 1633-8, vyd. David & Charles

Inšpiratívna kniha, ktorá Vás zláka k videniu sveta v šedej škále. Lee Frost Vás určite presvedčí, že čierno-biela fotografia je to, čo ste vždy chceli robiť.

Tom Mackie Photos With Impact , ISBN-10: 0 7153 1506-4, vyd. David & Charles

Kniha, ktorá je svojím konceptom trošku podobná vyššie spomínanej Lee Frost – Photos That Sell, ale zameraná výhradne na fotografovanie krajiny, prírody, architektúry.

Tom Mackie Landscape Photography Secrets, ISBN-10: 0 7153 2296-6, vyd. David & Charles

Tom Mackie je jeden z najlepších svetových fotografov krajinny, a táto kniha je ukážkou toho čo sa dá vytvoriť, ak ste v správny čas na správnom mieste. A možno Vás aj presvedčí o investovaní do veľkoformátovej fototechniky.


Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: