Portréty na čiernom pozadí

Nedeľnajšie hmlisté novembrové počasie sme sa s Katkou rozhodli stráviť vo fotoštúdiu a trošku si zaexperimentovať. Rozhodol som sa, že budeme fotiť portrét na čiernom pozadí. Super nápad až na to, že nemáme čierne zamatové pozadie. Nevadí, použil som moje obľúbené šedé papierové pozadie od firmy Fomei. Stačí správne nastaviť expozičný čas, a v okamihu je zo šedej čierna. Nie je to síce 100%, zamatu sa to nevyrovná, ale pre danú záležitosť to stačí.

Pred pár týždňami som zakúpil do štúdia nový dáždnik All in One od Lastolite, konečne prišiel čas vyskúšať ho. Majstri štúdiovej fotografie hovoria, že vždy je treba začať jedným svetlom a postupne pridávať ďaľšie. Začali sme teda spomínaným dáždnikom. Tu je prvý pokus.

Veľmi príjemné mäkké svetlo, ale niečo tomu chýba. Pridal som jedno svetlo do vlasov, aby to malo trošku iskru, a tieň v ľavej časti tváre som zjemnil odraznou doskou. Výsledok bol už oveľa lepší, ale ešte som nemal dušu namieste. K tomu som ešte hlavné svetlo nastavil aby svietilo cez dáždnik, a nie odrazom. Moje predstavy o portréte na čiernom pozadí začínali nadobúdať reálnu podobu.

Keďže som mal poruke ešte aj Ezybox softbox od Lastolite, tak som vyskúšal aj ten. Výsledok  môžete vidieť na nasledujúcich záberoch ako aj na úvodnej fotografii. Celkom jednoduché riešenie: šedé pozadie, 3 Speedlite blesky, Ezybox softbox a All in One dáždnik od Lastolite, a jedna super krásna modelka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: