Budmerický kaštieľ – fotografovanie svadobných portrétov

Kedysi sa tu stretávali Pálffyovci s priateľmi, dnes sem chodia oddychovať slovenskí spisovatelia – kaštieľ v Budmericiach. Okrem nich tu takmer každú sobotu stretnete niekoľko mladých párov túžiacich po romantických svadobných fotografiách. Kaštieľ aj s parkom je už dlhú dobu vyhľadávaným miestom na fotenie svadieb, v okolí Modry a Pezinka mu konkuruje len Červený Kameň a Smolenický zámok. Už veľakrát som fotil v priľahlom parku, ale až pri fotení Julky a Karola prišlo aj na fotenie v interiéri kaštieľa.

Priznám sa, spravil som si malú prípravu a bol som sa deň pred fotením pozrieť ako to vo vnútri kaštieľa vyzerá. A zostal som milo prekvapený. Rozhodol som sa, že na fotenie využijem salónik s knižnicou, schodisko s obrovským oknom do parku, nádhernú kachľovú pec na poschodí, a úžasný svetlík v strope. Ten ma úplne dostal.

Pri fotení som používal Lastolite Ezybox softbox, dodáva krásne mäkké svetlo. V niektorých prípadoch som použil pravý opak, tvrdé svetlo samotného blesku. A niektoré fotografie som nafotil len s dostupným osvetlením, ktoré prichádzalo veľkými oknami. Vtedy som nastavil vysoké ISO, Canon 5D II maximálne vyniká v takýchto situáciach, úroveň šumu je naozaj extrémne nízka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: