Budmerický kaštieľ – fotografovanie svadobných portrétov v parku

Predposlednú októbrovú sobotu som mal príležitosť fotografovať svadbu Julky a Karola. Rozhodli sme sa, že svadobné portréty pôjdeme nafotiť do Budmeríc, do kaštieľa a priľahlého parku. Celý týždeň som s napätím sledoval šamanský model Aladin dúfajúc, že sa na nás usmeje šťastie a sobota bude v znamení babieho leta. Babie leto sa napokon konalo, bolo trošku rozpačité, ale aj tak sa nám podarilo spraviť sériu svadobných fotografií zachytávajúcich atmosféru jesene.

Veľmi rád fotografujem portréty v parku v Budmericiach, je na to ako stvorený. Park je vždy perfektne upravený, medzi stromami je veľa priestoru, slnečné lúče tu vytvárajú úžasnú atmosféru, a vždy tu nájdem niečo, čo vystihuje dané ročné obdobie. Tentokrát ma zaujal trs trávy, listy stromov v protisvetle, do zlatožlta sfarbený buk, a skupinka briez.

Pri fotení som sa snažil čo najviac využiť podmienky v parku. Keď svietilo slnko, fotili sme na otvorenom priestranstve v protisvetle, slnko dodávalo nádherný lesk do vlasov. Keď oblačnosť pohltila slnečné lúče, premiestnili sme sa pod stromy a vypomohli si bleskami. A keď nám začalo byť chladno, premiestnili sme sa do útulného prostredia Budmerického kaštieľa. Ale o tom až v budúcom príspevku.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: