Babie leto

Šamanský model Aladin konečne začal predpovedať príchod babieho leta, tak som neváhal a strávil som tento týždeň na severe Slovenska. Základňu som si opäť zriadil na chalúpke v Stankovanoch, ideálne východisko na túry na Liptove, Orave, a Turci. V pondelok som ešte trošku vymrzol na Baranci v Roháčoch, kde bol ešte sneh zo septembrového sneženia. V utorok ma v nadšení pribrzdil prechádzajúci studený front s dažďom, ale streda už bola moja. Nádherné jesenné počasie, teplúčko, krátke rukávy, pavučiny lietajúce vo vzduchu, a túra v Malej Fatre zo Strečna cez Suchý vrch a Kľačiansku Maguru do Turčianskych Kľačian.

Vo štvrtok padla voľba opäť na Malú Fatru – túra zo Štefanovej cez Horné diery na Veľký Rozsutec a potom cez Poludňový Grúň späť k autu. Lesy tu prekypovali všetkými farbami, no radosť fotiť. V piatok som sa vybral na Borišov vo Veľkej Fatre.  Tentokrát som išiel po červenej značke zo Strednej Revúce, traverzom okolo Čierneho kameňa do sedla Ploskej, a po zelenej na Borišov. Späť som išiel po žltej značke do Vyšnej Revúce.

Fotil som na môj obľúbený Kodak Elite Chrome Extra Color 100, ideálny film na teplé farby babieho leta. Vyfotil som toho dosť, ináč sa ani nedalo, teraz ma čaká fáza postprocessingu – vyvolanie, rámikovanie, skenovanie, retuš, keywording… No minimálne do Vianoc mám o zábavu postarané.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: