Škótsko – Isle of Skye

Pred pár rokmi sme sa rozhodli pozrieť sa do Škótska a ako hlavný cieľ sme mali ostrov Skye. Isle of Skye je najväčším a najsevernejším ostrovom Vnútorných Hebríd, a miestom kde sa nachádzajú Britské Alpy. Ak chce niekto navštíviť Škótsko, rozhodne by nemal vynechať ostrov Skye. A ak by mal navštíviť iba jedno miesto, tak by to mal byť práve tento ostrov. Isle of Skye je proste to najlepšie čo Škótsko ponúka, a rozhodne to stojí za to.

Na ostrove sme strávili niekoľko nezabudnuteľných dní počas ktorých sme sa snažili navštíviť a spoznať čo najviac prírodných zákutí. Centrom záujmu bolo samozrejme pohorie Cuillin Hills (prezývané aj Britské Alpy), kde sme podnikli túru naprieč ostrovom z Glen Sligachan k Loch Coruisk a spať, alebo vychádzky v okoli kempu Glen Brittle.

A stihli sme samozrejme aj iné, napríklad sa pozrieť na impozantný maják Neist Point, alebo nádherný vodopád Kilt Rock waterfall rútiaci sa z náhornej plošiny dolu obrovskými útesmi priamo do mora. Nevynechali sme ani túru k Old Man of Storr, obrovskej naklonenej skalnej veži. Tam sme boli dokonca dvakrát, lebo prvýkrát bola hmla, a nič som nenafotil. No a malebné mestečko Portree bolo už iba čerešničkou na torte.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: