Monte Palace Tropical Garden

Najlepším spôsobom ako obdivovať rozmanitú a exotickú flóru na Madeire je navštíviť niektorú z okrasných záhrad. My sme sa rozhodli navštíviť súkromnú Monte Palace Tropical Garden v miestnej časti Funchalu zvanej Monte. Štvrť Monte je situovaná vysoko v kopcoch, asi 5 km od centra Funchalu. Dá sa sem pohodlne dopraviť mestskou hromadnou dopravou (celodenný lístok asi €3,00) alebo visutou lanovkou priamo z centra mesta.

Záhrada bola založená v 19. storočí a v súčasnosti sa rozprestiera na ploche 70000m². Je tu vysadená exotická flóra z rôznych kontinentov, z Európy,  Južnej a Severnej Ameriky, Afriky, Austrálie. Pozdĺž chodníkov je výzdoba z keramických panelov znázorňujúca scény z histórie Portugalska.

Záhrada je vyzdobená aj množstvom sôch a rozmanitými stavbami ako pagodami a stupami, sú tu aj jazierka a somozrejme romantické zákutia s prekrásnymi výhľadmi na mesto.

Svoje miesto tu má napríklad aj unikátna keramická váza, ktorá je najvyššia na svete a je zapísaná aj v Guinessovej knihe rekordov. Za zmienku ešte isto stojí aj mineralogické múzeum s obrovskými kryštálmi z celého sveta.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Blogujte na WordPress.com.

Up ↑

%d blogerom sa páči toto: